Na horu Meluzínu

11 km

Dnes se vydáme se Štěpánem a Petrem na výlet na horu Meluzínu. Cca 11 km okruh začíná v Loučné pod Klínovcem, nejmenším a nejzápadnějším městě Ústeckého kraje, ke kterému patří i vesnice Háj.

Pro zpestření vycházky můžete procházet krajem s nejznámějším krušnohorským malířem a ilustrátorem Gustavem Zindelem díky aplikaci Živé hory https://zivehory.cz/app/.

Nejvyšší bod dnešního výletu představuje Meluzína, čtvrtá nejvyšší hora české části Krušných hor. Meluzína je nápadný skalnatý hřeben cca 700 m dlouhý a 250 m široký, jehož vrchol j skalnatý a odlesněný, můžete se tak z něho kochat výhledem na Klínovec, Fichtelberg, Měděnec, Nechranice, údolí Ohře nebo i Bärenstein.

Po sestupu z Meluzíny se obzvlášť v jarních a letních měsících můžete nechat oslnit barvami a vůněmi přírodní rezervace Horská louka u Háje, která představuje typickou krušnohorskou louku. Vyskytují se zde vzácné druhy rostlin jako je třeba běloprstka, kropenáč, prstnatec nebo tučnice. Odsud už je to jen kousek na hřbitov v Loučné, odkud je nádherný výhled na údolí Polavy.

A to už jsme zpět v Loučné pod Klínovcem na hranicích se Saskem, kde se u potoka Polava nachází areál pro odpočinek a poznání, najdete zde herní prvky, odpočívadla i knihobudku. Pro dovršení výpravy se známým malířem doporučujeme navštívit i Galerii Gustava Zindela v 1. patře městského úřadu.

Na horu Meluzínu

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory