Běžecké stopy v Krušnohoří

600 km

Aktuální stav lyžařských stop naleznete ZDE

Přes 600 km běžeckých stop v celém Krušnohoří pro Váš dokonalý zážitek z lyžování připravují stovky nadšenců a desítky strojů. Pojďme si je představit:

První Krušnohorská o.p.s.

www.krusnehoryaktivne.cz

Společnost se stará o údržbu tras v celém západním Krušnohoří. Koordinuje strojovou údržbu prováděnou rolbami jednotlivých obcí/sdružení a zajišťuje pravidelnou strojovou údržbu v oblasti mezi Božím Darem a Perninkem, resp. Novými Hamry a Bublavou. Současně provádí údržbu turistických cest (prořezy větví, úprava terénu, opravy mostků) a instalaci turistických map a plánků v terénu.

Loučná pod Klínovcem

www.klinovec.cz

Údržbu běžkařské trasy od Klínovce až po Horní Halži zajišťuje město Loučná pod Klínovcem ve spolupráci se Skiareálem Klínovec.

Kovářská

Spolek pro Kovářskou z.s. zajišťuje údržbu okruhu kolem Kovářské - délka 12.5 km, převýšení 250 m.

Facebook

Měděnec

www.alsovka.cz

Údržbu stop zajišťuje spolek Horal Venkov z.s., provozovatel měděneckého Ski areálu Alšovka. Návštěvníkům se nabízí zelený, modrý a červený okruh - od Měděnce až po Rusovou.

Lesná

www.horskyhotellesna.cz

Horský hotel Lesná zajišťuje údržbu stop na Lesenské pláni až po Novou Ves v Horách.

Klíny

www.kliny.cz

V zimním období je Sport areálem Klíny udržováno více než 37 km značených tratí na české straně a 10 km v Německu. Parkování zdarma je možné na parkovištích u areálu na Klínech nebo na parkovišti přímo na Mračném vrchu u běžeckých okruhů.

Dlouhá louka

www.krusnohorskyklub.cz
www.kbstopa.cz

Krušnohorský klub pod tradiční značkou Krušnohorská bílá stopa udržuje v sedmi různých okruzích až 70 km běžkařských stop včetně Krušnohorské magistrály od Flájské přehrady až k Bouřňáku. 

Cínovec
MAS Cínovecko

www.mascinovecko.cz

MAS Cínovecko, o. p. s. zajišťuje údržbu běžkařských stop na Krušnohorské magistrále v rámci projektu "Bílá stopa" v úseku: Nové Město v Krušných horách - Moldava - Moldava - Cínovec - Komáří vížka (cca 20 km). 

Adolfov
Horský spolek Adolfov
www.hsadolfov.cz

Horský spolek Adolfov ve spolupráci se Ski areálem Telnice zajišťují údržbu Krušnohorské lyžařské magistrály od Komáří vížky až po Krásný Les. Mimo to nabízejí 6 dalších běžkařských okruhů. 

Petrovice

www.zapomenute-pohranici.cz

Zimní běžkařské trasy o délce cca 40 km jsou rozděleny v obcích Petrovice a Tisá do několika navzájem propojených okruhů, které pak navazují na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu - Bílá stopa. Po této magistrále lze navázat na síť tratí Děčínského Sněžníku.

Běžecké stopy v Krušnohoří

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory