Statek Bernard

Uprostřed krajiny povrchových dolů a hnědého uhlí najdete idylickou oázu klidu, místo jako z pohádky - Statek Bernard. Pojďte si k nám připomenout, jak se kdysi na statku žilo, jaká se chovala zvířata a jak se dařilo tradičnímu řemeslu.

Při vstupu na Statek vás přivítá malebné nádvoří. Potůčky s mlýnky, rybníčky s rybkami, nejrůznější druhy okrasných květin a samozřejmě bylinky jen dokreslují starosvětský ráz celého komplexu.

A pokud hledáte chytrou zábavu pro celou rodinu nebo pro celou školní třídu, jste tu správně!

Šachetní 135
357 41 Královské Poříčí

Statek Bernard

V zookoutku na Statku Bernard si návštěvníci mohou prohlédnout několik domácích zvířat - chováme zde ovce, kozy, prase, králíky, slepice, husy a také morče.

Vstup mezi zvířata
Hlavně děti budou nadšené z toho, že mohou vstoupit přímo do výběhu a zvířata si pohladit a nakrmit, aniž by mezi nimi byl plot. Návštěvníky ovšem žádáme, aby ke krmení používali pouze granule zakoupené v našem automatu. Donesené potraviny totiž zvířatům nesvědčí a několikrát musel dokonce zasahovat veterinář.

Komentované prohlídky
Velmi oblíbené je i komentované krmení, kdy se zájemci v doprovodu chovatele mohou podívat přímo do výběhu a dozvědět se spoustu zajímavostí o životě zvířat. Děti se samozřejmě mohou podílet na krmení. Kdo chce, nakreslí si zvíře podle živého modelu a během prohlídky může absolvovat i malý vědomostní kvíz.

Exkurze do včelína
V areálu se nachází také včelín, kde od května do října probíhají včelařské kurzy pro veřejnost. Školám nabízíme exkurze do včelína, jejichž součástí je i prohlídka historických včelařských nástrojů. Všichni účastníci včelařských kurzů a exkurzí budou při prohlídce vybaveni ochrannými kuklami.

Máte rádi krásné, kvalitní, voňavé a ručně vytvořené originální svíce?

Vstupte prosím k nám do galerie a dílny vonných svící na Statku Bernard. Tato dílnička a galerie Vás již z dálky přivítá příjemnou vůní parfémovaných svící. Zde mistři svíčkaři ručně tvoří a dekorují parafínové vonné svíce a svíce z palmového vosku. Každou svíci vyrábějí s láskou a radostí. Pro výrobu krásných svící používají kvalitní certifikované materiály. Originální kolekce svící, které pocházejí z této dílny, můžete mít v nadčasových barevných provedeních, s rozmanitými vůněmi i tvary. Jsou to svíce dlouho hořící, krásně voňavé, mají originální vzhled a svítí jasným plamenem s pozitivní energií. Naše kouzelné svíce jsou oblíbené a užívají se také jako krásná dekorace interiéru, pro aromaterapie a colorterapie.

Truhlářský kurz
Nedílnou součástí naší nabídky jsou také řemeslné kurzy pro veřejnost. Vlastníma rukama pracovat se dřevem a cítit jeho vůni je nezapomenutelný zážitek, přijďte si jej se svými blízkými nebo přáteli "zažít" k nám do truhlárny. Přesvědčte se, jak dětem září oči, když drží v ruce vlastnoručně vyrobenou ptačí budku nebo třeba dýku! V případě zájmu o kurz doporučujeme si do dílny zavolat předem.

K řemeslným kurzům je zapotřebí rezervace.

RM institut

Vítejte v zavedeném a dobře známém relaxačním a masážním centru. Komunitní prostor s neuvěřitelným duchovním kouzlem - to vše s sebou na Statek přinesli manželé Fojtíkovi, kteří jsou ve svém oboru vyhledávanými odborníky. Vedle masáží a léčivých procedur můžete v jejich studiu absolvovat nejrůznější kurzy, přednášky nebo skupinové bubnování. Tyto a mnohé další aktivity se zaměřují na jediný cíl - pečovat o tělo i ducha.

RM institut nabízí celoročně (dle objednávky a pravidelně aktualizovaného plánu) masáže, lázeňské procedury, cvičení, vzdělávání, dětské programy a jiné zájmové kreativní aktivity - rozpis a přesný časový plán najdete na www.institutrm.cz. Své služby nabízí RM Institut také v Letním centru u jesenické přehrady v krásné rekreační oblasti nedaleko Chebu. V nabídce jsou masáže, skupinové bubnování u západu slunce a víkendové akce.

Krátkodobé ubytování s dětmi, víkendové pobyty pro dva nebo dovolená s celou rodinou, to vše nabízí penzion na Statku Bernard. Hojně využívané ubytovací zařízení láká vysokým standardem služeb, příznivými cenami i skvělou výchozí pozicí pro výlety do turisticky atraktivního okolí.


Ideální poloha Statku Bernard
Statek Bernard se nachází v západních Čechách, v samotném srdci Karlovarského kraje, pouhé 3 km od Sokolova a 12 km od Karlových Varů. Je ideální k trávení aktivní rodinné dovolené i pro pobyty s dětmi.

Kapacita penzionu ***
K dispozici je 31 lůžek a až 6 přistýlek, které jsou rozděleny ve 13 pokojích.

2x jednolůžkový
6x dvoulůžkový
3x třílůžkový
1x čtyřlůžkový pokoj (dvě ložnice)
1x čtyřlůžkový apartmán s kuchyňkou

Restaurace

Restaurace na Statku Bernard je vyhledávaným cílem návštěvníků hlavně díky vyhlášené, ryze české kuchyni. Vždy vstřícný personál dokáže navodit příjemnou atmosféru u oblíbené svíčkové, vynikajícího tataráku nebo lahodných palačinek. Samozřejmostí jsou vybraná vína, domácí limonády nebo káva z místní pražírny. V letních měsících je pro Vás připraveno posezení na terase s obsluhou přímo na malebném nádvoří Statku. Naše restaurace je skvělým místem pro slavnostní chvíle, svatební hostiny, smuteční hostiny, rodinné oslavy nebo firemní akce.

Ideální poloha restaurace
Restaurace na Statku, je situována 3 km severně od Sokolova a 12 km jihozápadně od Karlových Varů. Restaurace tak leží v samém srdci Karlovarského kraje.

Kapacita
V samotné restauraci s bezbariérovým přístupem je vám k dispozici 65 míst. Využít můžete také hodovní síň s kapacitou až 70 míst se samostatným barem, ta se dobře hodí pro pořádání svatebních hostin, podnikových večírků nebo rodinných oslav.

V Caffé

Kavárna, která svým stylem a atmosférou zapadá do konceptu Statku Bernard.

Příjemné prostředí kavárny, vůně kávy a pečených sladkostí na Vás dýchne okamžitě při vstupu do kavárny.

V naší kavárně pro Vás připravujeme silnou, hořkou, výběrovou kávu, která je pražená z prvotřídních a pečlivě vybraných zelených zrnek, jasného původu od menších farmářů s vysokou kvalitou zpracování. Podáváme kávu s naším brandem v poměru Arabica/Brazílie/ vers. Robusta/Indie/, 70 : 30 %.

Každý den mimo pondělí, podáváme čerstvé speciality z naší pravé pece, denně můžete u nás v klidu posnídat a jestli toužíte po něčem sladkém, vybrat si můžete z našich domácích dortů a zákusků, které pečeme a připravujeme s láskou přímo u nás v kavárně vždy z kvalitních čerstvých surovin.

Na výběr máme i kvalitní vína od moravských vinařů, která potěší i ty nejnáročnější milovníky vín.

Samozřejmostí je pečlivě vybíraný personál, který se společně s majiteli kavárny postará o Vaše pohodlí a servis a pečlivě střeží příjemnou a klidnou atmosféru kavárny.

Veškerou nabídku pochutin i kávy rádi každému zákazníkovi zabalíme i s sebou do originálních obalů, abyste si mohli kousek atmosféry odnést i k Vám domů.

Novinkou u nás je rozšíření kavárny o nově zrekonstruované prostory, kde Vám až ke stolu přiveze naší kávu a sladké dobrůtky dobová mašinka s vagónky.

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory