Poštovna Rolava

Otevřeli jsme Poštovnu Rolava. Jezdili jste kolem, ptali se, "co to bude, až to bude?" a my máme radost, že před letní sezónou jsme tu už pro vás. Od pátku do neděle vám nabídneme teplá i menší jídla, pivo Krušnohor či Plzničku nebo čepovaný Birell Pomelo-Grep pro řidiče a cyklisty a hlavně milou obsluhu v domácím prostředí na konci světa. Těšíme se na vás u odbočky z Přebuzi na Jelení v bývalé vesnici Sauersack v Poštovně Rolava.

Poštovna Rolava

Poštovnu zakoupili majitelé Petr a Michal v roce 2018 a původní záměr byl vybudovat muzeum s občerstvením. Bohužel se nám nepodařilo získat podporu pro projekt původně zamýšleného muzea na německé straně z takzvané přeshraniční spolupráce, a tak jsme se zaměřili na rekonstrukci objektu se záměrem vybudovat místo, kde by se mohli setkávat lidé odkudkoli, v příjemném prostředí horské restaurace s možností nahlédnutí do historie západního Krušnohoří a mikroregionu Rolava/Sauersack.

Cesta byla nelehká a samotná rekonstrukce nakonec zabrala pět let intenzivní práce. Nešlo jen o stavařinu, ale spíše "modelařinu" v jediném dochovaném obytném objektu zaniklé obce Sauersack - nynější části města Přebuzi - Rolavy. Po celou dobu rekonstrukce, prováděné svépomocí, nám pomáhalo spousty kamarádů z okolí, ale i z různých koutů České republiky a zahraničí. Nejvzdálenější pomocníci byli z Frýdku-Místku, ale také ze Zimbabwe a Kanady.

Nelze než poděkovat všem kamarádům , kteří se na mravenčí práci podíleli s vlastním entuziazmem a určitě někdy se zatnutými zuby na horkém slunci, v dešti, vánici nebo při třeskutém mrazu. Díky také za trpělivost všech partnerů těch, kteří zde trávili svůj volný čas - bez vás by to nešlo!
Výsledkem je zachování jediného obytného objektu v zmizelé obci Sauersack v západním Krušnohoří pro další generace. Velkou odměnou nám byla i návštěva paní Elfrídy, která se zde narodila v roce 1939 a její dojemné poděkování za krásnou opravu objektu, v kterém by chtěla společně s námi oslavit své příští narozeniny...

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory