Pivovar Ryžovna

Rodinný pivovar Ryžovna vznikl tak, jak by to mělo v životě být - z lásky. Z lásky k pivu - jako tradičnímu českému nápoji - a z lásky ke Krušným horám, v jejichž srdci se nachází dnes téměř zaniklá osada Ryžovna. Stejně pečlivě a trpělivě, jako zde naši předchůdci rýžovali cínovou rudu, teď renovujeme a budujeme, aby se tu v našem minipivovaru mohlo rodit pivo vyráběné řemeslnou technologií pouze z humnového sladu, chmele, vody a kvasnic. A aby naše pivovarská šalanda pro Vás byla oblíbenou zastávkou k odpočinku nad půllitrem poctivého piva a dobrým jídlem. Ryžovna, kde na sebe můžete nechat působit historii i současné kouzlo okolní nádherné přírody, za návštěvu opravdu stojí.

Pivovar Ryžovna

Pivovar zatím funguje jako tzv. "létající". Ale to se brzy změní… 

VENKOVNÍ STÁNEK

Náš venkovní stánek je pro Vás otevřen za hezkého počasí od jara do podzimu. Pokud se nechcete zdržovat návštěvou restaurace, ale potřebujete se občerstvit, koupit pivo s sebou, nebo se jen kochat na lehátku. Dostanete pivo jak točené, tak v lahvi a pár drobností k zakousnutí.

V zimě teplo u rozpálených kamen a v létě příjemný chládek najdete v útulné restauraci v patře našeho pivovaru. Tady se kromě panoramatického výhledu na celou Ryžovnu můžete kochat i kuchařským umem našeho šéfkuchaře. Ten pro Vás připraví nejen tradiční krušnohorská jídla jako jsou třeba knedlíčky kluzky nebo zelná polévka s koprem, ale i jiné dobroty z kuchyně našich babiček, kterým ale nechybí moderní šmrnc. A až Vám na stole přistane první půllitr našeho čerstvě točeného piva, tak se z toho …

 

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory