Bublava

Krušnohorská obec Bublava, dříve Schwaderbach, leží při státních hranicích s Německem zhruba 4,5 km severozápadně od Kraslic a zabírá katastrální plochu 614 hektarů.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1601 ve spojitosti s rozvojem hornictví v sousední Tisové. V průběhu následujících stoletích se obec rozvíjela a před 2. světovou válkou měla více než 4000 obyvatel. Dnes v obci žije 404 stálých obyvatel.

Bublava

Obec má rozmanitou polohu a rozprostírá se v údolí podél Bublavského potoka a mezi kopci Bleiberg (Olověný vrch, 802 m.n.m.) a Aschberg (Kamenáč, 936 m.n.m). Další z dominant Bublavy je kos¬tel Nanebevzetí Panny Marie. Do obce je možné se dostat z Kraslic buď po silnici vedoucí přes sousední obec Stříbrná, nebo přes Tisovou. Významný je pro život a rozvoj obce také hraniční přechod spojující saský Klingenthal určený pro osobní dopravu.

Obec se před sto lety proslavila jako centrum zimních sportů, a je tomu tak i dodnes. Milovníky zimních sportů láká nejen místní lyžařský areál, ale také Krušnohorská lyžařská magistrála a další oblíbené běžkařské trasy jak na české, tak na německé straně hranice. I v létě mají okolí Bublavy a hřebeny Krušných hor co nabídnout. Každým rokem objevují krásy přírody jak turisté, tak cyklisté. Návštěvníci si mohou vybrat ze široké nabídky ubytování různého typu (hotely, penziony, apartmány, chaty a chalupy) a využít služeb několika místních restaurací a občerstvení.

Pro mladé rodiny je atraktivní čisté životní prostředí a bezpečí malé obce. Společenský život v obci obohacují typické vesnické kulturní akce, které mají rodinnou a přátelskou atmosféru a podílí se na nich samotní bublavští občané včetně dobrovolných hasičů. Hojně navštěvovaná je tradiční pouť Nanebevzetí Panny Marie v srpnu, dětský den, pálení čarodějnic nebo maškarní karneval. Kulturní dění je každoročně završeno na Štědrý den setkáním občanů z Bublavy a okolí na vyhlídce nad Bublavou, kde společně zpívají koledy a rozjímají.

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory