Rudolf Höhnl

Představujeme Vám Rudolfa Höhnla, věhlasného skokana na lyžích.
"V dnešní době se ta mládež věnuje spíš jiným zálibám než sportu, ale já si myslím, že je to chyba, že pohyb a být v té přírodě, co tady Pernink nabízí, je vždycky lepší než být doma," shrnuje v poslední větě rozhovoru bývalý aktivní závodník, trenér a stylový rozhodčí pan Höhnl. A že ví, o čem mluví, v Perninku žije od roku 1948, kdy se sem s rodinou přistěhoval. Od malička trávil většinu času venku a v pohybu a tak v podstatě činí dodnes.

Vzpomíná na časy, kdy stávaly v Perninku 3 skokanské můstky. Tehdy každá vesnička, každé městečko mělo můstek a skoky na lyžích se tak tenkrát těšily velkému zájmu. Rudu k tomuto sportu přivedl pan učitel a rovněž velký sportovec Gábi Koubek, který svým nadšením motivoval spoustu dětí v okolí.

Vítězství na mnoha soutěžích včetně Světového poháru, na sebe nenechaly dlouho čekat. Osmkrát z jedenácti se v oblíbeném Turné umístil v elitní desítce a pyšní se rovněž titulem Král bílé stopy. Své zkušenosti se poté rozhodl předávat dál jako trenér československého a později i švýcarského skokanského týmu. V dorosteneckém věku mu rukama prošel i olympijský vítěz Simon Ammann nebo Pavel Ploc.

Ale poslechněte si jeho příběh zaznamenaný objektivem Petra Mikšíčka sami a nechte se inspirovat houževnatostí, pílí a láskou k rodnému kraji od tohoto velkého muže.

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory