Krušné hory

Vítejte v jedinečném koutě střední Evropy, v Krušných horách! Toto pohoří, známé také pod názvem Erzgebirge v německé části a Krušné hory na straně české, je malebným pásem vrchů, údolí a rozmanité přírody, který se táhne podél česko-německé hranice. Od prastarých dob až do dnešních dnů zde sídlí bohatá historie, tradiční řemesla a nádherná krajina, která láká milovníky přírody, historie a adrenalinových zážitků.

Přírodní krása

Krušné hory se pyšní ohromující přírodní krásou. Od strmých horských štítů až po klidná údolí a rozlehlá rašeliniště - každý návštěvník zde najde to své. Turisté se mohou těšit na sítě značených turistických stezek, které vás provedou temnými lesy, kolem horských jezer až na vrcholky s úchvatnými výhledy. Cyklisté si na své přijdou na mnoha cyklostezkách různých úrovní obtížnosti.

Zimní ráj

Krušné hory jsou také vynikajícím místem pro zimní radovánky. Na sjezdovkách s dokonalým sněhem si užijete nezapomenutelný lyžařský zážitek pro všechny věkové kategorie. Pro milovníky běžeckého lyžování je zde připravena rozsáhlá síť upravených tratí. A po dni na sjezdovce či na běžkách si můžete užít příjemné zimní večery v tradičních horských chatách a restauracích.

Horské tradice a řemesla

Krušné hory mají bohaté historické dědictví. Toto místo bylo dlouho známé pro své bohaté ložiska cínu, olova, stříbra a dalších rud, což zde vyústilo v rozvoji těžby a hornických tradic. Můžete navštívit hornická muzea, jako například v Jáchymově, a poznat tak hluboko zakořeněnou historii těchto míst.

Vášeň pro řemesla je v Krušných horách stále živá. Místní obyvatelé jsou známí svými tradičními dovednostmi, zejména v dřevařském a sklářském průmyslu. Pokocháte se krásnými ručně vyráběnými dřevěnými hračkami a skleněnými výrobky, které tvoří jedinečné suvenýry, které si přinesete jako vzpomínku na tento malebný region.

Kultura a akce

Krušné hory nejsou jen o přírodě a historii, ale také o bohaté kulturní scéně. Region je známý pro své tradiční lidové slavnosti, ať už jde o vánoční trhy, lidové festivály nebo folklórní akce. Prožijte tu pravou atmosféru tohoto regionu a získejte náhled do autentického života obyvatel.

Nezapomeňte také navštívit malebná města, jako jsou Karlovy Vary, Annaberg-Buchholz nebo Boží Dar. Tyto perly Krušných hor nabízejí nejen historickou architekturu, ale také moderní obchody, restaurace a lázeňské služby.

Vyzvěte sami sebe na dobrodružství v Krušných horách a objevte skvost střední Evropy, který zanechá v srdci každého návštěvníka nezapomenutelné vzpomínky. Vítejte v Krušných horách - vašem ráji na pomezí České republiky a Německa!

(S)Chovej se v horách 

Milý turisto, jsme moc rádi, že si se rozhodl navštívit naše krásné Krušné hory! Jsi tu srdečně vítán a přejeme si, aby sis svůj čas zde u nás náležitě užil. My, kteří tu žijeme, se řídíme desaterem, které je projevem respektu k horám, jejich obyvatelům a zdejší přírodě.

 1. V přírodě nerozděláváme oheň
 2. Co si do hor přineseme, to také musíme odnést
 3. Chováme se tak, abychom nerušili zvířecí obyvatele hor
 4. Netrháme a neničíme rostliny a stromy
 5. Chodíme po vyznačených cestách a respektujeme chráněné lokality
 6. Nevstupujeme do uzavřených důlních děl
 7. Koupeme se jen tam kde je to povoleno
 8. Auta parkujeme na místech k tomu určených
 9. Táboříme jen na místech k tomu určených
 10. Respektujeme ostatní návštěvníky hor

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

 • Karlovarský kraj
 • Ústecký kraj
 • Montanregion Krušné Hory