Z Kryštofových Hamrů na vyhlídku nad přehradou

11,1 km

Dneska vyrazíme na výlet z malebné vísky Kryštofovy Hamry. Nejprve vystoupáme na hráz Přísečnické přehrady, procházku podle vody ale nečekejte - je to vodárenská nádrž s pitnou vodou a její břehy jsou proto nepřístupné. Po pěkně opravené cyklostezce 23 dojdeme ke Karlovu prameni, kde si můžeme odpočinout. Čeká nás totiž více než dvoukilometrové stoupání na vrchol Jelení hory. Tahle hora je významnou dominantou svého okolí, a nabízí proto překrásný výhled téměř na všechny strany. Kouzelný je zejména pohled na vodní hladinu přehrady, kde jsme před chvílí byli!

Z hory sestoupíme severní stěnou příkrým klesáním, a pak už pohodlnými cestami dojdeme až na Mnišskou skálu. Trasa trochu kličkuje a člověku se chce hledat nějakou zkratku. To ale rozhodně nedoporučujeme, procházíme totiž přírodní rezervací Prameniště Chomutovky a říká se tu Na Bažinách, takže projít zde lesem suchou nohou by bylo prakticky nemožné.

Mnišská skála i se sousední skálou Mnich nabízí další úchvatné výhledy na lesní moře pod námi. Odtud už půjdeme jen z kopečka, podél hraničního potoku s Německem. Na závěr výletu si projdeme Kryštofovy Hamry, a věřím, že nám dáte za pravdu: je to tu opravdu moc hezké!

Z Kryštofových Hamrů na vyhlídku nad přehradou

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory