Z Českého mlýna na bývalý Mílov

10,1 km

Máme tu opět pro vás přeshraniční trasu dlouhou 10 km, tentokrát z Karlovarské části Krušných hor, konkrétně z Českého mlýna přes zaniklou obec Mílov dolu z kopce do Rittersgrünu. Trasu můžete napojit na četné cyklostezky v okolí a nebo upravovat podle preferencí, pokud jdete například s kočárkem, je tento okruh možný po malém prodloužení trasy od kapličky dále. 

Okruh, který jsme vybrali je velmi atraktivní jak na výhledy z Holubích skal, tak i vaše uši ocení zvuk šumějícího potoka podél první části trasy. V přicházejících horkých letních dnech oceníte stíny stromu po většinu doby, přístřešky pro nutný odpočinek ve stínu a samozřejmě čistý horský vzduch.

Na rozcestí cesty od Holubích skal s Mílovskou spojkou můžete vidět Grörgrův pomník a naučnou tabuli č.13 (Naučné stezky Bož dar - Zlatý kopec), která vám popíše osud zaniklé osady Rozhraní. V kapličce Sv. Jana Nepomuckého mnozí jistě ocení materiály o zaniklých obcích na hřebeni Krušných hor, které společně Krušnohorský spolek Abertamy a Breitenbrunn, děkujeme za toto zajímavé čtení!

Po krátké pauze v kapličce už se můžete vydat "po střechách" dřívější osady Mílov, ze které už ční poslední zbytky obvodových zdí, vše ostatní už je jen minulostí. Pod kopcem překročíte pomyslnou hranici a Německem se můžete vydat zpět do Českého mlýna. Šťastnou cestu a nezapomeňte, co si s sebou do lesa přinesete, tak si také vezměte prosím zpět.

Z Českého mlýna na bývalý Mílov

Pěšky – vyrazit můžete třeba z Potůčků, bývalé obce Háje nebo rovnou po prohlídce Štoly Johannes - https://www.stolajohannes.cz/cs/ ze Zlatého kopce.
Autobusem/ vlakem – když necestujete z německého Schwarzenberga na zastávku na trase Rittersgrün Halbmeiler Str., tak je pro vás nejbližší autobusová i vlaková zastávka Potůčky, vzdálená 6km od kapličky na trase.
Na kole – po cyklostezce 2002 od Potůčků, Mílovskou spojkou 2004 od býv.Hájů nebo 2008 od Zlatého kopce.
Autem – Vzhledem k omezenému parkování v okolí trasy doporučujeme dorazit do německého Rittersgrünu.

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory