Tři Špičáky

12,5 km

Dnešní pozvání na výlet bude trochu připomínat pozvánku k zubaři: nabídneme Vám hned TŘI ŠPIČÁKY vedle sebe! Možná znáte Velký Špičák, který se s výškou 965 m n.m. hrdě vypíná nad Přísečnickou přehradou a při pohledu ze silnice na Vejprty tvoří nepřehlédnutelnou dominantu. Nejspíš ale netušíte, že má vedle sebe ještě dva menší bratry, a to Střední Špičák (924 m n.m) a Malý Špičák (904 m n.m.). 

Na okruh se vydáme z Kovářské, Dlouhou ulicí směrem na sever. Odbočíme do Tovární ulice, ale továrnám se vyhneme a rovnou začneme stoupat do hor. Turistické značení v těchto místech nečekejte, raději si trasu zadejte do telefonu, ať se v lese neztratíte! Vezmeme to pěkně popořadě. Malý Špičák je opravdu malý, jen hromádka kamení. Střední Špičák už trochu vypadá jako kopec, ale tu pravou atrakci potkáme až za ním: z lesa se nečekaně vynoří kamenné varhany, skoro jak na Rolavě nebo u Kamenického Šenova! No a králem je samozřejmě Velký Špičák s úžasným kruhovým výhledem. Na jedné straně se vypínají Klínovec a Fichtelberg, naproti nim pak vidíme nad Přísečnicí další výraznou dominantu: Jelení horu. 

Ze Špičáků pofrčíme pěkně z kopečka, až narazíme na žlutou a tím také na známou Stezku Českem. Po ní se vydáme doprava a čekají nás pohodové tři kilometry téměř po vrstevnici. Pak stezku na chvíli opustíme a vydáme se na kilometrové stoupání. Na jeho konci se na Stezku Českem opět napojíme, tentokrát ale ne po žluté, ale po modré. Dvakrát překřížíme ikonickou trať Chomutov - Vejprty z roku 1872 a od stanice Kovářská Městys pohodovým klesáním dojdeme až do cíle k zaslouženému občerstvení v Kovářské.

Tři Špičáky

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory