Kdo jsme

V roce 2022 byla společnou iniciativou Ústeckého kraje a Karlovarského kraje založena destinační agentura Krušnohoří, jejíž územní působnost pokrývá celé území pohoří Krušných hor. Destinační agentura Krušnohoří, z. s. zahájila svou činnost 1. února roku 2023. Jeden z cílů, který jsme si jako Destinační agentura Krušnohoří stanovili, je spojovat lidi. Místní obyvatele, podnikatele, turisty, zkrátka všechny, kteří mají Krušné hory rádi a záleží jim na jejich budoucnosti. Krušné hory patří nám všem. Přejeme si proto, aby se v nich každý vždy cítil jako doma. Ať už zde žije, podniká, nebo do našeho krásného regionu přijel na výlet.

Motto, které provází naši činnost, zní: Krušnohoří - krajina s příběhem. Protože právě příběhy jsou tím, co z našich hor dělá skvělé místo k životu i zajímavou destinaci pro turisty a návštěvníky. Krušné hory, to jsou příběhy pracovitých a odvážných lidí, kteří v Krušných horách podnikají a jejichž práce si vážíme. Jsou to osudy zdejších obyvatel, kteří s tímto regionem spojili své životy a dali mu kus svého srdce. Je to ohlédnutí do naší minulosti, které nám má připomínat lidi, vesnice, tradice nebo řemesla. A v neposlední řadě je to naše unikátní krušnohorská příroda, která si zaslouží naši péči, starost a respekt.

Naše cíle

Propagace

Propagace

Budeme citlivě propagovat a rozvíjet Krušné hory bez ohledu na krajské a státní hranice.

Rozvoj

Rozvoj

Naším cílem je pomáhat udržitelnému rozvoji v Krušných horách, být součástí života zdejších obyvatel a také se podílet na vylepšování infrastruktury cestovního ruchu.

Image

Image

Přejeme si, aby Krušné hory měly dobré jméno doma i v zahraničí a aby se zde každý cítil jako doma.

Budování

Budování

Za podpory evropských zdrojů financí chceme přispět k dalšímu rozvoji turistické infrastruktury v Krušných horách.

 

Jak na to

Láska k horám

Láska k horám

Máme naše hory rádi a pokusíme se využít pozitivní energie všech ostatních příznivců Krušných hor.

Rovnováha

Rovnováha

Musíme stále hledat rovnováhu mezi zájmy tří skupin: návštěvníci hor, provozovatelé služeb, místní obyvatelé a obce. Žádná z těchto skupin nesmí mít pocit, že byla opomenuta, a každá přitom musí přiložit ruku k dílu.

Spolupráce

Spolupráce

S německými sousedy budeme spolupracovat na rozvoji hor i vzájemných vztahů. Otevřené hranice musí být základem budování přátelství mezi lidmi.

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory