V Jáchymově to hýří unikáty

Radonová stezka a Knihovna Latinské školy

Věděli jste, že zde vznikla vůbec první radonová stezka na světě a nebo že se v dřívějších vinných sklepích pod radnicí uchovávají vzácné prvotisky latinské knihovny datované až do 15.století?

V pátek 6. září proběhlo připomenutí těchto dvou krušnohorských skvostů při příležitosti slavnostního otevření Radonové stezky s novými informačními panely. Státní úřad pro jadernou bezpečnost, který financoval výrobu panelů, a jeho tým odborníků pro návštěvníky stezky připravili bohaté informace atraktivní i pro čtenáře laika. Na trase necelých 3km se tak dozvíte vše k tématu uranové těžby či o plynném radonu a jeho služby v lázeňství.

 

A když vám ani toto poznání nebude stačit pro nasycení vaší zvídavé duše, zastavte se v informačním centru pod radnicí a nechte se zlákat na prohlídku expozice Knihovny Latinské školy Jáchymov. Knihovna Latinské školy je součástí Informačního a kulturního centra a je tak přístupná veřejnosti zdarma. Více o knihovně a její expozituře se dozvíte ZDE.

 

Jáchymov vám nabízí vyžití na celý týden od naučných stezek až po muzijní skvosty. Neprojeďte jím pouze s krátkou návštěvou.

 

Další aktuality

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory