Poznejte příběh Řetízkárny

Záchrana budovy bývalého zajateckého tábora

Počet členů Destinační agentury Krušnohoří, kteří se s námi chtějí podílet na dalším rozvoji Krušných hor, se postupně rozrůstá o další obce, města, spolky a podnikatele. Rádi bychom vám proto postupně rádi představovali naše partnery. Dnes začneme u spolku, který působí v Jáchymově a který tu dělá úžasnou a těžko docenitelnou práci. Jsme nesmírně hrdí, že se i my můžeme na aktivitách spolku Političtí vězni.cz podílet.

Krušné hory, to totiž není jen krásná příroda a slavná hornická minulost. Zdejší region má také temné stránky své minulosti, kterou je třeba připomínat celou a bez obalu. Jedině tak můžeme plně pochopit všechny souvislosti zdejšího života. Spolek Političtí vězni.cz se neúnavně věnuje tématům spojeným se smutnou historií pracovních lágrů na Jáchymovsku, kterými prošlo více jak 70 tisíc převážně politických vězňů. Poté, co dal spolek dohromady naučnou stezku Jáchymovské peklo, vydal se za záchranou budovy Řetízkárna a její přeměněnou na vzdělávací a kulturní centrum celé oblasti.

Více o aktivitách spolku naleznete na webu www.retizkarna.cz nebo v krátkém videu, které jsme natočili při příležitosti červnového FESTIVALU ŘETÍZKÁRNA.

Další aktuality

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory