EURORANDO 2026 bude v Krušných horách

aneb Stali jsme se pořadateli velkolepé turistické akce

Od počátku činnosti Destinační agentury Krušnohoří se snažíme o intenzívní spolupráci s našimi partnery na německé straně Krušných hor. Nyní tato společná aktivita přináší první významný úspěch.

Na svém výročním zasedání v polském městě ILAWA rozhodla 30. 9. 2023 Evropská turistická asociace EWV o přidělení mezinárodní akce EURORANDO 2026 do Krušných hor. Společná kandidatura Destinační agentury Krušnohoří, Tourismusverband Erzgebirge a Klubu českých turistů, spojená s kvalitní prezentací Krušných hor plénu Evropské turistické asociace, slavila úspěch!

Akce pro 4-6 tisíc turistů se koná jednou za 5 let a v Krušných horách proběhne v září 2026 poprvé v historii na území dvou států najednou! Centrem akce se stane magnetický střed Krušných hor/Erzgebirge kolem měst Boží Dar, Loučná pod Klínovcem a Kurort Oberwiesenthal. Významně se však akce dotkne také přilehlých obcí a měst, například Jáchymova, Kovářské, Vejprt a mnohých dalších.

Samotná akce má kromě diplomatického rozměru také mimořádný ekonomický přínos pro celý region. Několik tisíc turistů bude po celý týden vyrážet objevovat krásy hor v bližším i vzdálenějším okolí, všichni účastníci budou v území také ubytováni. Celkový odhadovaný úhrn utracených finančních prostředků v oblasti cestovního ruchu v regionu během této akce se pohybuje v řádu 30-40 milionů korun.

Naším hlavním úkolem je nyní připravit akci tak, aby se Krušné hory prezentovaly evropským turistům v co nejlepším světle, a také to, aby místní lidé a podnikatelé získali z této akce co nejvyšší ekonomický profit.

 

Další aktuality

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory