Další týden ve znamení setkávání v Krušnohoří

Kozí dráha v Telnice a oslavy na Mílově

Sváteční Den české státnosti vylepšený o dokonalé slunečné počasí vylákal stovky lidí na Kozí dráhu, jak se říká znovuobnovené podkrušnohorské železnici na trase Děčín - Telnice. Dráhy nasadily posílené spoje a na konečné v Telnici se děly věci. O zábavu se zde staralo Divadlo v pytli neúnavným předváděním svých scének, magnetem byl i Historický spolek města Bíliny se svým originálním kolotočem a řadou soutěží pro děti. Vojáci z bitvy u Chlumce v původních krojích vyhlíželi Napoleona, který se ovšem do Telnice tentokrát neodvážil - možná i proto, že kromě opravdového děla byla přítomna i jízda, dva jezdci na koních střežili nádraží po celý den! 

Největší zájem ale stejně bylo svezení vlakem. To je dobře, protože "cílem hry" je dosáhnout další obnovy trati z Telnice dál směrem ke Chlumci a Krupce.

Sobota patřila oslavám 10. výročí znovuobnovení kaple na Mílově. Staronovou kapli nechali vystavit na původních základech v roce 2013 starostové měst Boží Dar a Breitenbrunn. Jan Horník a Ralf Fischer se tu opět setkali po letech společně se spoustou návštěvníků, kteří přišli zavzpomínat a uctít památku místa, které zaniklo kvůli vysídlení a následnému srovnání se zemí. Kaple sv. Jana Nepomuckého na Mílově byla obnovena jako symbol usmíření mezi Čechy a Němci a v tomto duchu se celý poslední zářijový den nesl. A my jsme vděční, že jsme toho mohli být součástí. 

Děkujeme všem, kteří se zasluhují o obnovování tradic, uchovávání historie a vyprávění příběhů Krušnohoří. Máte naši plnou podporu…

 

Další aktuality

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory