Cyklotoulky po Krušných horách

Jáchymov a okolí

Oblíbený pořad České televize Cyklotoulky zavítal k nám do Krušných hor! Konkrétně tentokrát do Jáchymova a blízkého okolí. Nadšený cyklista objevovatel Stanislav Bartůšek si užil ubytování v hotelu Astoria, který je stejně jako několik dalších součástí Léčebných lázní Jáchymov. Energii před sportovním výkonem nabral v relax centru Agricola v bazénu, sauně a solné jeskyni, posléze během masáže a koupele v Radium Palace.

Ještě než se šláplo do pedálů, poznávala se štola dolu Svornost. Doprovod při cyklotoulání zajistil nejprve primář radonových lázní MUDr. Jindřich Maršík, posléze ředitel naší Destinační agentury Štěpán Javůrek. Kluci si vyzkoušeli Trail park Klínovec, který disponuje nejdelší traily v Evropě, posvačili na Božím Daru, centru turistického ruchu západního Krušnohoří. Kochali se přírodními krásami Božídarského rašeliniště, projeli sportovním areálem Eduard, bývalým stříbrným a uranovým dolem. Naučnou stezkou Jáchymovské peklo se dostali až k objektu Řetízkárny, jediné původní budově bývalého pracovního tábora Rovnost, ze které se snaží spolek Političtí vězni.cz vybudovat komunitní centrum (přijďte se o nich dozvědět víc na Dušičkové setkání na Řetízkárně, které proběhne 4. listopadu).

Děkujeme týmu Cyklotoulek, že navštívily naše milované Krušné hory a věříme, že si to nejen užili, ale brzy se vrátí prozkoumat Východní Krušnohoří.

A vy se pěkně usaďte, vychutnejte si příjemnou podívanou a nechte se také zlákat nejen k cyklotoulání po #krusnehory!

Další aktuality

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory