Večer s harmonikou

koncerty

Jana Švermy 824

28.2.2024 17:30h

150 Kč

Večer s harmonikou

ŠŤÁHLAVSKÉ DUO

Duo KLUZÁK + LANG má široký repertoár zejména lidových písní, ale zahraje i evergreeny a jiné populární melodie. Stanislav Kluzák je absolventem ZUŠ Starý Plzenec ve hře na akordeon. Houslista Zdeněk Lang hraje je absolventem plzeňské konzervatoře a má bohatou praxi v orchestru Československého rozhlasu Plzeň, později Plzeňské filharmonii a v souboru DJKT Plzeň.

Trio HARMONIKY HRUBÝ

Trio Harmonika Hrubý vzniklo vyčleněním z malé muziky Hájenka, která hraje na Plzeňsku už od 90. let minulého století. působí asi 8 let a jde o rodinnou kapelu Zdeňka Hrubého a jeho synů Tomáše a Jana. Oba synové absolvovali výuku na akordeon v ZUŠ Přeštice a úspěšně se umisťovali v řadě soutěží. Jan Hrubý v ZUŠ dále studuje hru na trubku. V repertoáru má trio převážně lidové písně českých autorů, ale i zahraniční melodie v úpravě pro akordeon. Členové kapely jsou připraveni hrát a zpívat pro dobrou náladu všech, kteří mají oblíbenou lidovou muziku.

kapela HÁJENKA

Počátky kapely sahají do 80. let minulého století, kdy spolu začali hrát bratři Zdeněk a Josef Hrubých. V 90. letech se hudba rozšířila o další hráče a kapela jako malá dechová hudby začala používat název HÁJENKA, neboť polovina hráčů byla z HÁJŮ U Přeštic. Od r. 2012 začal s kapelou zpívat Jiří Dinnebier, který dříve zpíval v dechovce Lesanka Václava Palečka. Repertoár se z původně převážně lidových písní postupně rozšířil i o moderní skladby pop-music, základ však stále tvoří lidové písně. Od r. 2013 v kapele účinkují i synové kapelníka Zdeňka Hrubého Tomáš a Jan a kromě trubky, klarinetu a akordeonu hrají i na klávesy a el. kytaru.

 

Destinační agentura
Krušnohoří, z.s.

Závodní 353/88
360 06 Karlovy Vary
IČ: 17707285
Datová schránka: tedd9xw

Partneři

  • Karlovarský kraj
  • Ústecký kraj
  • Montanregion Krušné Hory